12 ساله ، 17 ساله در وضعیت بحرانی و تهدید کننده زندگی پس از تیراندازی در تورنتو

پلیس و امدادگران تورنتو گفت ، چهار جوان زخمی شده اند ، از جمله دو خردسال که در یک تیراندازی بعد از ظهر شنبه در شمال یورک در وضعیت تهدید کننده زندگی و وخیمی هستند.

جیمز رامر ، رئیس پلیس موقت ، بعد از ظهر شنبه در یک کنفرانس خبری گفت: یک پسر 12 ساله در وضعیت وخیمی و یک پسر 17 ساله در وضعیت تهدید کننده زندگی است.

رامر گفت که پلیس حدود ساعت 2:20 بعد از ظهر به تماس های مربوط به چندین شلیک در منطقه خیابان جین و دادگاه استونگ ، شمال خیابان فینچ غربی پاسخ داد.

آنها سپس کودک 12 ساله را در ضلع غربی خیابان جین واقع کردند که مورد اصابت گلوله قرار گرفت. وی گفت که پسر در “مکان اشتباه در زمان اشتباه” بود و “یک قربانی بی گناه” است ، وی افزود که او با مادرش بود و هنگام شلیک به کودک در منطقه مشغول خرید بودند. مادر زخمی نشده است.

جیمز رامر ، رئیس پلیس موقت می گوید ، تیراندازی بعدازظهر شنبه که منجر به زخمی شدن یک جوان 12 ساله و سه جوان دیگر شد ، “گستاخانه” بود. (Darek Zdzienicki / اخبار CBC)

وی گفت: تیراندازی با ورود دو وسیله نقلیه به پارکینگ در تقاطع آغاز شد و دو سرنشین یکی از اتومبیل ها پیاده شدند و شروع به شلیک به وسیله نقلیه دوم کردند ، سپس آن را در بیرون پارکینگ تعقیب کردند و به سمت شرق در دادگاه استونگ رفتند و به اطراف تیراندازی کردند. 30 دور.

پنج نفر در ماشینی بودند که مورد اصابت گلوله قرار گرفت و سه گلوله مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. وی گفت ، دو مرد پس از شلیک گلوله به اتومبیل خود بازگشتند و به سمت شمال فرار کردند. پلیس هنوز توضیحی در مورد خودرویی كه مظنونان رانندگی می كردند ندارد.

رامر همچنین گفت که این حادثه “تمام ویژگی های برجسته تیراندازی مربوط به باند” را دارد ، رئیس پلیس گفت.

رامر گفت: “این فقط یک تیراندازی گستاخانه است.”

وی گفت که دو جوان دیگر که مورد اصابت گلوله قرار گرفتند در وضعیت پایداری به سر می برند و آنها در مکانی در پایین خیابان پیدا شدند.

افسران در دو مکان در منطقه باقی مانده اند.

طبق گفته ساندرا مک لئود ، جانشین فرمانده خدمات پیراپزشکی تورنتو ، هر دو خردسال به یک مرکز تروما منتقل شدند.

پلیس در یک پارکینگ در خیابان جین و دادگاه استونگ حضور دارد ، جایی که آنها می گویند پسربچه 12 ساله در یک تیراندازی بعدازظهر شنبه در شمال یورک مورد اصابت گلوله قرار گرفت. (Darek Zdzienicki / اخبار CBC)

وی گفت ، دیگر جوانان زخمی شده در این تیراندازی بیش از 16 سال هستند و هر دو با جراحات جدی اما غیر تهدید کننده زندگی به بیمارستان منتقل شدند.

افسران در حال بستن جاده های منطقه هستند. از عموم مردم خواسته می شود تا از تقاطع خودداری کنند و در صورت داشتن هرگونه اطلاعات با Crime Stoppers تماس بگیرند.

عصر روز شنبه ، شهردار جان توری در یک سری توییت ها ، تیراندازی به پسر 12 ساله را یک “فاجعه مطلق” خواند و گفت که او با رامر صحبت کرد ، وی به او اطمینان داد که افسران به دنبال حل سریع این پرونده هستند.

توری گفت: “این عصبانیت و کاملاً غیرقابل قبول است که مردم همچنان در شهر و شهرهای سراسر کانادا به خشونت بی ادبانه دست بزنند.” وی تأکید کرد که پلیس برای شناسایی مظنونان به کمک مردم نیاز دارد.