نوامبر 25, 2020

خبرگزاری تلگرام فارسی

سایت خبری تلگرام فارسی

وزارتخانه می گوید که “رویکرد هیچ کاری” در مورد نهر Chedoke غیرقابل قبول است ، دستور پاکسازی صادر می شود

وزارت محیط زیست انتاریو به همیلتون دستور داده تا پس از نشت میلیاردها لیتر فاضلاب و آب طوفان به رودخانه چدوک نشتی ، میلیاردها لیتر فاضلاب و آب طوفان را پاکسازی کند و گفت: “رویکرد هیچ کاری” این شهر غیرقابل قبول است.

سخنگوی گری ویلر در نامه ای روز جمعه نوشت ، وزارتخانه با روش توصیه شده شهر برای عدم اقدام در Chedoke Creek و Cootes Paradise “مخالف” است و خواستار لایروبی در نهر است.

کارشناسان فنی تشخیص داده اند که به دلیل “ادامه انتشار آلاینده ها در رسوبات” در منطقه ، کیفیت آب همچنان دچار اختلال می شود یا ممکن است دچار اختلال شود ، او گفت.

ویلر نوشت: “به عنوان مثال ، بررسی داده ها توسط وزارتخانه نشان داد كه ریختن تقریباً دو سال بار اضافی متوسط ​​سالانه فسفر به سیستم آب اضافه شده است.”

“رویکرد” هیچ کاری انجام نده “غیرقابل قبول است و همانطور که در قانون حفاظت از محیط زیست خواسته شده است ، اثرات سوverse را برطرف نمی کند.”

شهردار فرد آیزنبرگر با توصیف وزارتخانه در مورد نحوه پاسخگویی شهر به نشت موافق نیست.

وی با بیان اینکه مسئله ورود زباله به آبراه های منطقه یک مشکل در کل سیستم است که “دهها سال قدمت دارد” گفت: “ما اصلاً در کار انجام کار نیستیم.”

در بیانیه ای که بعدازظهر جمعه منتشر شد ، این شهر گفت كه متعهد به همکاری با تحقیقات وزارتخانه است.

در این مقاله آمده است: “کارکنان در حال رایزنی با شورا در مورد چگونگی رفع بهترین نگرانی های زیست محیطی در Chedoke Creek و Cootes Paradise خواهند بود.”

این شهر همچنین اقداماتی را که تاکنون انجام شده ، از جمله حذف 242000 لیتر “ماده شناور” از نهر ، شروع نظارت منظم بر کیفیت آب در مناطق اطراف آن و استخدام چهار نفر از کارکنان برای کمک به انجام بازرسی از زیرساخت های آب خود ، بیان کرد.

شهردار گفت که این شهر دستور وزارت را پیش بینی می کند و او از دریافت آن خوشحال است زیرا “ما می خواهیم زودتر از این به این نتیجه برسیم.”

نشت بیش از 4 سال اتفاق افتاد

اوضاع از 28 ژانویه 2014 آغاز شد ، زمانی که دروازه ای تا حدی روی مخزن سرریز فاضلاب زیرزمینی (CSO) در ماین و کینگ باز شد. این دروازه تا 18 ژوئیه 2018 باز بود ، یعنی چهار سال ، 24 میلیارد لیتر فاضلاب و طوفان از آب خارج شد و به رودخانه Chedoke Creek ریخت و به بهشت ​​Cootes و سرانجام بندر همیلتون ریخت.

این دستور وزارت پس از دریافت گزارشی از مشاوران SLR توسط شورایاران مبنی بر اینکه تشخیص اینکه آیا در درازمدت خسارت زیست محیطی در اثر این نشتی وارد شده است یا خیر ، لزوماً فایده ای نخواهد داشت.

https://www.youtube.com/watch؟v=RMhGtxJGhuI

مورین ویلسون ، مشاور بخش 1 (انتهای غرب) ، گزارش را نکوهش برانگیز توصیف کرد – نه برای توصیه ، بلکه به این دلیل که Cootes Paradise در وضعیت ضعیفی قرار دارد که نشت فاضلاب چهار ساله تغییری در آن ایجاد نکرد.

“اگر در اثر نشت میلیاردها لیتر از بین نرود [of sewage and stormwater]، چه چیزی در مورد خط پایه به ما می گوید؟ “او در آن زمان پرسید ، و اضافه كرد كه گزارش را با” قلبی سنگین “خوانده است.

در ماه فوریه ، آیزنبرگر گفت که خسارات ناشی از نشت نهر Chedoke به نظر می رسد “بیش از محیط زیست” دارای اعتبار است.

وی در ادامه گزارش SLR گفت: “شما در واقع بیشتر از سود حاصل از لایروبی آسیب می رسانید.”

اما وزارتخانه مخالف است.

طبق دستورالعمل آن ، شهر باید اقدامات توصیه شده از گزارش مشاور اصلی را كه خواستار لایروبی لكه ای در قسمت هایی از نهر شده است ، انجام دهد و “ارزیابی و پیشنهاد بیشتر گزینه های اصلاحی دیگر” برای كوتس بهشت ​​و منطقه بندر غربی همیلتون.

آیزنبرگر گفت که این شهر نظم را ارزیابی کرده و از وزارت پیگیری می کند تا تصویر واضح تری از انتظارات آنها بدست آورد.

اکنون س isال این است که چه مقدار ماده باید لایروبی شود.

وی به طور خاص به اشاره به هدف گذاری لایروبی در این نظم اشاره كرد ، “كه به من می گوید كه من فكر نمی كنم آنها معتقدند كه لایروبی كل نهر و قسمتهایی از Cootes Paradise راهی برای پیشبرد باشد.”

شهردار گفت که کارکنان گزارشی را در پاسخ به این دستور ارائه می دهند. وی تخمین زد که هزینه پاکسازی “مطمئناً به میلیون ها دلار خواهد رسید.”

این شهر موظف است تا 22 ژانویه 2021 یک طرح اصلاح را به وزارت ارائه دهد که به گفته وزارتخانه توسط کارشناسان فنی بررسی خواهد شد.