پلیس GTA از مردم می خواهد برای مقابله با افزایش بدلکاری رانندگی کمک کنند

پلیس می گوید، رانندگی بدلکاری و مسابقات خیابانی خطرناک در منطقه تورنتو بزرگ بدتر شده است – و اکنون مجریان قانون برای گزارش این موضوع از مردم کمک می خواهند.

نمایندگان نیروهای پلیس در GTA در یک کنفرانس خبری روز پنجشنبه برای بحث در مورد نتایج سال 2022 یک برنامه حذف مسابقات خیابانی چند حوزه قضایی، که برای اولین بار در سال 1999 تأسیس شد، صحبت کردند.

مارک اندروز، معاون رئیس پلیس منطقه ای پیل، گفت: “مسابقه های خیابانی مرزهای حوزه قضایی را به رسمیت نمی شناسند. آنها آزادانه در محله ها بدون نگرانی یا فکر برای امنیت عمومی حرکت می کنند.”

هم اندروز و هم افسران سایر حوزه های قضایی در این کنفرانس خبری گفتند که تماس ها و هزینه ها در اطراف مسابقات خیابانی در چند سال اخیر افزایش یافته است و نسبت به سال 2022 افزایش یافته است.

سرپرست سرپرست مت مویر از پلیس تورنتو در کنفرانس خبری گفت که در مقایسه با این زمان در سال گذشته، 31 درصد افزایش تماس‌ها برای خدمات مربوط به رانندگی بدلکاری در تورنتو داشته است.

وقتی صحبت از اتهامات جنایی به میان می آید، از ابتدای سال 2023، پلیس تورنتو 521 اتهام مربوط به بدلکاری در شهر را در مقایسه با 1106 اتهام در سال 2022 مطرح کرده است.

مارک اندروز در طول یک کنفرانس خبری پشت یک تریبون می ایستد
مارک اندروز، معاون رئیس پلیس منطقه ای پیل، در یک کنفرانس خبری در 25 مه 2023 صحبت می کند. اندروز گفت که او از مردم می خواهد که در صورت مشاهده مسابقات خیابانی تجمع یا در جاده ها، با پلیس تماس بگیرند. (CBC)

مویر گفت: «مسابقه اتومبیلرانی باید در مسیر باقی بماند… اگر شرکت در فعالیت های رانندگی خطرناک و غیرقانونی را انتخاب کنید، خدمات پلیس تورنتو و شرکای ما برای اجرای قانون در آنجا حضور خواهند داشت.»

پلیس می گوید در پیل، بیش از 4000 اتهام برای مسابقات خیابانی و رانندگی بدلکاری از سال 2018 وضع شده است و حدود 500 مورد از آنها در پنج ماه اول سال جاری بوده است.

اندروز گفت که به همین دلیل پلیس از مردم می خواهد که حوادث رانندگی بدلکاری را گزارش کنند.

او گفت: “اقدامات ساده ای وجود دارد که می توانید برای کمک انجام دهید، اگر دیدید وسایل نقلیه زیادی برای مسابقه جمع شده اند یا مسابقه ای در حال انجام است، لطفا با خدمات ایمنی جاده تماس بگیرید.”

پلیس می گوید که همه گیری باعث افزایش مسابقات جاده ای شده است

جو مایرانو، معاون رئیس پلیس منطقه دورهام، گفت که در منطقه دورهام، پلیس 214 اتهام در رابطه با بدلکاری در سال 2022 و 104 اتهام در سال جاری مطرح کرده است. او گفت که این نیرو از پلاک‌خوان‌های خودکار جدیدی استفاده می‌کند که برخی خودروهای پلیس به آن مجهز هستند تا “رانندگان خطرناک را از جاده‌های ما خارج کنند.”

پلیس شروع به گزارش افزایش قابل توجهی در بدلکاری در زمان شروع همه گیری کرد، به طوری که پلیس تورنتو از اواسط مارس تا پایان ژوئن 2020 افزایش 357 درصدی را در رانندگی بدلکاری در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019 گزارش داد. پلیس 443 بلیت مسابقه یا بدلکاری مربوط به رانندگی صادر کرد که نسبت به سال 2019 تقریباً 350 مورد افزایش داشته است.

در تابستان سال 2021، انتاریو قانون جدیدی را برای سرکوب رانندگی بدلکاری معرفی کرد. قانون انتاریایی‌های متحرک با ایمنی بیشتر تعلیق گواهینامه‌ها را از هفت روز به 30 روز افزایش داد و مدت زمان توقیف خودروهای رانندگان را به 14 روز دو برابر کرد.

بر اساس این قانون، رانندگانی که بیش از 40 کیلومتر در ساعت یا بیشتر از حد مجاز تجاوز کنند، در جایی که حداکثر سرعت کمتر از 80 کیلومتر در ساعت باشد، با هزینه های رانندگی مواجه خواهند شد. جریمه ها حداقل 2000 دلار است و می تواند به 10000 دلار برسد.

اندروز گفت که رانندگی در خیابان را به‌طور ناشناس گزارش می‌کند، عموم مردم می‌توانند با Crime Stoppers به ​​شماره 1-800-222-TIPS (8477) تماس بگیرند.

خوندان مطالب جدید
سی اف مونترال برای سومین بازی متوالی MLS با پیروزی بسته مقابل اورلاندو سیتی اس سی پیروز شد