منتقدان هشدار دادند خوابگاه های مشترک در پناهگاه های تورنتو کاربران را در معرض خطر انتقال COVID-19 از طریق هوا قرار می دهد.

کارشناسان بهداشت و مدافعان افرادی که دچار بی خانمانی هستند ، ادامه کار شهر تورنتو در پناهگاه های بی خانمان با مکان های مشترک خواب ، تصدیق گسترده ای را که COVID-19 می تواند به طور م effectivelyثر از طریق انتقال هوا گسترش یابد ، نفی می کند.

این نگرانی وجود دارد که کاربران پناهگاهی که در آن محیط ها می خوابند با خطر انتقال یا ویروس کرونا ویروس جدید روبرو هستند.

Zoe Dodd که با جمعیت بی خانمان تورنتو از طریق انجمن پیشگیری از مصرف بیش از حد دوز همکاری می کند ، گفت: “ما باید به شدت نگران باشیم که پناهگاه ها هنوز به این شکل کار می کنند.”

انتقال آئروسل COVID-19 ، که در آن ویروس از طریق ذرات میکروسکوپی منتقل می شود ، توسط بهداشت عمومی تورنتو به عنوان یک تهدید شناخته شده است.

مرکز کنترل بیماری ایالات متحده در رهنمودهای خود یادآوری می کند که آئروسل های حاوی ویروس می توانند ساعت ها روی آب بمانند ، در بعضی موارد منجر به انتقال COVID-19 می شود حتی اگر فاصله مردم بیش از دو متر باشد.

جفری سیگل ، استاد مهندسی دانشگاه تورنتو ، احتمال انتقال آئروسل COVID-19 در پناهگاه های بی خانمان را “یک مسئله مهم” خواند که شهر باید بلافاصله به آن رسیدگی کند.

وی گفت: تنظیمات مشابه اجتماعات ، مانند محل زندگی کارگران مزرعه و برخی از امکانات مراقبت طولانی مدت ، نشان می دهد که انتقال آئروسل می تواند یک عامل خطرناک برای شیوع COVID-19 باشد.

سیگل به سی بی سی تورنتو گفت: “مقدار قابل توجهی انتقال در برخی فضاها به دلیل آئروسل دوربرد اتفاق می افتد.”

وی سه فاکتور را شناسایی کرد که می تواند هنگام انتقال افراد در محیط داخلی خطر انتقال را افزایش دهد: ازدحام جمعیت ، مدت زمان صرف شده در یک مکان و تهویه.

او گفت ، “محیط اجتماع در پناهگاههای بی خانمانها” به دو یا سه عامل محرک خطرناک برای انتقال COVID-19 برخورد می کند.

زوي دود ، كارگر كاهش آسيب ، از شهر مي خواهد كه زمستان امسال حداقل 2000 اتاق هتل اضافي را براي استفاده كنندگان از پناهگاه فراهم كند.

سیتی می گوید اقدامات احتیاطی در مورد پناهگاه تاکنون خوب کار کرده است

تورنتو از زمان شیوع همه گیر سیستم پناهگاه خود را نوسازی کرده و هم اکنون هزاران اتاق خصوصی در هتل ها و متل ها ارائه می دهد. با این حال ، فضاهای تجمعی هنوز بخش قابل توجهی از بیش از 6000 تختخواب ارائه شده توسط شهر را تشکیل می دهند.

به گفته این شهر ، حدود 2،874 فضا برای کاربران شخصی در خوابگاه های همگانی وجود دارد ، هرچند رقم مشخصی ارائه نکرد.

این شهر اقدامات م heightثر افزایش فاصله فیزیکی را در آن پناهگاه ها ، از جمله استاندارد دو متر فضای جانبی بین تخت ها ، از دیگر اقدامات پیشگیرانه ارائه داده است.

مری آن بدارد ، مدیر کل پناهگاه ، اداره پشتیبانی و مسکن تورنتو ، گفت که این تغییرات به “موفقیت نسبی” شهر در کاهش سرعت انتشار ویروس در سیستم پناهگاه آن کمک کرده است.

دکتر آیلین دی ویلا ، پزشک بهداشت تورنتو ، طی یک کنفرانس خبری دوشنبه ، قبل از اینکه تماس نزدیک بین مردم منبع اصلی انتقال باشد ، گفت: “اگرچه مقدار مشخصی انتقال آئروسل وجود دارد … اما نسبتاً محدود است.”

اما سیگل گفت مردم خطر انتقال آئروسل در یک محیط داخلی و مشترک را دست کم می گیرند. وی گفت که ثابت شده ذرات حاوی ویروس در برخی موارد بیش از 10 متر حرکت می کنند و هوای خشک زمستانی می تواند به این ذرات کمک کند تا راحت تر حرکت کنند.

جفری سیگل ، مهندس عمران و متخصص آئروسل می گوید حتی قطرات تنفسی می توانند مسافت بسیار دورتر از دو متر را طی کنند ، به خصوص هنگامی که هوا خشک است. (Chris Glover / CBC)

وی گفت: “باید صادقانه بگویم كه ، نه ، دو متر كافی نیست. من اغلب می گویم كه فاصله فیزیكی در داخل خانه داستان است.”

در طول شیوع بیماری همه گیر 659 مورد COVID-19 در بین کاربران پناهگاه وجود داشته است ، هرچند مشخص نیست که تعداد زیادی از این عفونت ها در پناهگاه ها اتفاق افتاده است.

درخواست اتاقهای خصوصی بیشتر یا راه حلهای کاهش دهنده دیگر است

سیگل گفت راه حل هایی مانند افزایش تهویه ، استفاده از دستگاه های تصفیه هوا قابل حمل یا نور ماوراlet بنفش میکروب کش می تواند در پناهگاه ها برای کاهش خطر انتقال معرفی شود.

وی گفت: این اقدامات حتی پس از همه گیری COVID-19 نیز می تواند مفید باشد ، زیرا بیماری های تنفسی عفونی مسئله ای طولانی مدت در پناهگاه های بی خانمان است.

دود و سایر کارگران خدمات بی خانمان خواستار تغییر اساسی تر هستند و می گویند که این شهر باید حداقل 2000 اتاق جدید هتل را باز کند و از پناهگاه هایی با مکان های مشترک خواب و دستشویی جلوگیری کند.

جینجر دین ، ​​یکی از کارگران خدمات پشتیبانی با شبکه پشتیبانی اردوگاه ، گفت: کمبود فضاهای سرپناه شخصی به این معنی است که مردم زمستان امسال را انتخاب می کنند تا در خواب بمانند تا اینکه در یک پناهگاه بالقوه ناامن بخوابند.

وی درباره خوابگاه های همگانی گفت: “بیشتر مردم علاقه ای ندارند.”

“به نظر سخت می رسد ، اما احساس می کنم فقط باعث می شود ساکنان احساس کنند که شهر واقعاً به آنها اهمیت نمی دهد.”