نوامبر 25, 2020

خبرگزاری تلگرام فارسی

سایت خبری تلگرام فارسی

رستوران های منطقه واترلو با دیدن “قرمز” با محدودیت های اضافه شده COVID-19

اواخر تابستان و پاییز شاهد این هستیم که منطقه واترلو به “منطقه نارنجی” محدودیت های استانی COVID-19 لغزیده و از روز دوشنبه ، در “منطقه قرمز” قرار خواهد گرفت.

این به معنای محدودیت بیشتر در مورد اینکه چه تعداد افراد می توانند در داخل رستوران ها غذا بخورند ، چه تعداد نفر می توانند پشت میز باشند و چه وقت رستوران ها و بارها باید الکل را قطع کنند و درهای آنها را ببندند.

در فاصله فقط یک هفته ، حداقل دو رستوران مستقل در منطقه واترلو اعلام کردند که به دلیل همه گیری بسته می شوند و همچنین یک خروجی کافی شاپ زنجیره ای نیز بسته شده است. به زودی موارد بیشتری دنبال می شود؟

رستوران داران در مراکز تجاری کوچکتر ابراز می کنند که ترکیبی از اضطراب ، عصبانیت و ترس را احساس می کنند: برخی اطمینان دارند که “محورهای” تجارت آنها می تواند آنها را حفظ کند. دیگران به حق نگران این هستند که عملیات غذایی آنها بسته شود.

برنامه ریزی برای منطقه قرمز

برخی از آنها قبلاً برای بدترین سناریو برنامه ریزی کرده اند: در کافه غذای MeMe و کافی شاپ در نیوهامبورگ ، این تجارت زودتر از غذاخوری در اتاق نشیمن به بیرون بردن و فروش مواد غذایی ویژه ای که از فروشگاه های مواد غذایی در دسترس نیستند تغییر یافت.

صاحب کافه MeMe ، مردیت هاگن اساساً صندلی های کافه خود را حذف کرده و می گوید این تغییر به او فرصت زنده ماندن در هنگام کاهش بیشتر غذا خوردن – یا بسته شدن کامل غذا را می دهد.

هاگن می گوید: “من تصور می كنم كه ما به روشی كه هستیم ادامه دهیم. در این مرحله ، ما فقط به سه نفر در یک زمان و با تمام پروتكل های ایمنی اجازه می دهیم كه در كافه بمانند.”

چند بلوک دیگر ، بیسترو جیک و هامفریز می گوید آنها برای قرمز آماده هستند و از نظر مالی وضعیت خوبی دارند. مالک و سرآشپز جانت دانکن می گوید او اعتقاد ندارد این تغییر برای این بیسترو کوچک بسیار شدید باشد.

دانکن می گوید: “ما از قبل به راحتی مطابقت داریم ، اما رنگ قرمز به این معنی است که باید برخی رزروهای موجود را فراخوانی و تنظیم کنیم. ما می توانیم 14 مهمان را با فاصله 6 فوت انجام دهیم ، اما باید به 10 نفر برویم.”

ظرفیت جمع شدن

همچنین در نیوهامبورگ ، یک گروه کوچک رستوران نگرانی های متفاوتی دارد زیرا آنها در سبک های مختلف عملکرد غذایی خود بازارهای مختلفی را سرو می کنند.

طبق گفته سرآشپز Jaret Flannigan ، سرآشپز Jaret Flannigan ، که اضافه می کند که دو رستوران خواهر دیگر که این گروه دارند نیش محدودیت های جدید را احساس خواهد کرد.

فلانیگان می گوید: “امپریال حداقل تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و احتمالاً می تواند زنده بماند ، فقط به این دلیل كه ما از خانه خارج شدیم. با این حال ، دو میخانه در گروه ما محدودیت ها را احساس كرده اند.” “بدیهی است که قطع فروش الکل در ساعت 9 شب نیز به ما آسیب می رساند.”

در شهرستان ولینگتون ، گرگ داو ، نانوا می گوید که او معتقد است که به دلیل کوچک بودن شرکت بازرگانی نان Elora و اینکه او یک سرویس ضروری است ، می تواند در زمان خاموش شدن گسترده مدیریت کند.

داو می گوید: “ما هر بار فقط یک حباب نقاب دار وارد مغازه می کنیم.” “این برای صفوف طولانی تر در خارج ساخته شده است و ممکن است بعضی از افراد چنین چیزی را دوست نداشته باشند ، اما این دنیایی است که اکنون در آن زندگی می کنیم.”

خطوط محو

به نظر می رسد اندازه می تواند تفاوت ایجاد کند: یک مکان کوچک ، اگر تعادل درستی از نحوه درآمدزایی داشته باشد ، می تواند محدودیت های بیشتر را مدیریت کند. یک مکان بزرگ 200 صندلی به علاوه که فقط به 10 صندلی کاهش می یابد ، برای هدایت مجدد برنامه تجاری خود باید درگیری جدی داشته باشید.

صرف نظر از اندازه ، برای برخی از رستوران داران ، “دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم” با خطوط تار و پیامهای مخلوط درباره همه گیری و تعطیلی های تجاری ، جهانی است. Flannigan در Imperial موافق با تار شدن خطوط ایجاد کننده مشکل است.

فلانیگان می گوید: “به نظر می رسد پیام های متفاوتی از طرف مسئولان وجود دارد. آنها می گویند ناهار خوری درب منزل با وجود پروتكل های موجود بی خطر است. تقریباً در همان جمله ، آنها می گویند در خانه بمان و فقط برای لوازم ضروری بیرون برو.”

او وقتی خاطرنشان كرد كه مردم در خانه خود اجتماعات بزرگتری دارند و به احتمال زیاد پروتكل های ایمنی را دقیقاً اجرا نمی كنند ، به نکته خوبی اشاره می كند.

فلانیگان می گوید: “آنها می توانند بی خطرتر به رستوران بیایند زیرا ما دارای غربالگری ، اقدامات بهداشتی شدید و ردیابی تماس هستیم. در اینجا قطعه ای وجود دارد كه پیام با آن مخلوط می شود.”

به همه این عدم اطمینان و نگرانی از فصل تعطیلات آینده اضافه کنید. فروش کریسمس ، زمانی که بسیاری از مشاغل و نه فقط رستوران ها درآمد سالانه خود را به دست می آورند ، می تواند تحت تأثیر محدودیت های بعدی بسیار جدی تحت تأثیر قرار گیرد.

فلانیگان می گوید ، بدون ضیافت و مهمانی های بزرگ و بدون هزینه زیاد ، اوضاع به سرعت بدتر می شود.

“برای هر مشاغل متکی به عملکردهای کریسمس و ناهارهای بزرگ و شام ، محدودیت ها کاملاً فلج کننده است. حتی تصور نمی کنم.”