دادگاه رسیدگی می کند قاتل حمله وان این کار را دوباره انجام می دهد تا “کشتن تعداد” بهتر باشد

یک روانپزشک می گوید مردی که در پیاده روی وانت در تورنتو 10 عابر پیاده را کشته گفت که برای بهتر کردن “میزان کشتار” خود ، انجام آن را دوباره در نظر می گیرد.

دکتر الكساندر وستفال در جلسه دادگاه الك ميناسيان در حال دفاع از دفاع است و مي گويد كه اين جوان 28 ساله مردم را به عنوان اشيا در نظر مي گيرد و نمي فهمد آنچه كه او انجام داده اشتباه بوده است.

وستفال می گوید این به این دلیل است که میناسیان به دلیل اختلال طیف اوتیسم فاقد همدلی است.

این روانپزشک می گوید میناسیان هرگز درک درستی از اینکه دیگران احساسات دارند و در نتیجه کار او رنج خواهند برد ، درک نکرده است.

میناسیان ، از ریچموند هیل ، انتهای ایالات متحده ، در 10 مورد قتل در درجه اول و 16 مورد در تلاش برای قتل بی گناه شناخته شده و معتقد است که وی نباید مسئولیت کیفری اقدامات وی در 23 آوریل 2018 را داشته باشد.

وی به برنامه ریزی و انجام حمله اعتراف کرده است ، و تنها وضعیت روحی خود را در دادگاه تنها قاضی قرار داده است.

وستفال گفت میناسیان ، به دلیل اختلال طیف اوتیسم ، چیزی را که “تئوری ذهن” نامیده می شود ، توسعه نداد – توانایی درک اینکه افراد دیگر روش تفکر خود را دارند ، عقاید ، احساسات ، خواسته ها و طرز تفکر خود را در مورد جهان

وستفال گفت: “به رسمیت نشناختن این ، دیدن مردم به عنوان اشیایی به روشی كه آقای میناساسیان به وضوح انجام داد ، به نظر من ، تجزیه بسیار اساسی این روند را نشان می دهد.”

وستفال گفت ، میناسیان به شدت تحت تأثیر مواد هولناکی که در اینترنت مصرف کرده بود ، از جمله تمرکز در وب سایتی که قاتلان دسته جمعی را با “شمارش قتل” رتبه بندی می کند ، شبیه به یک رهبر در بازی های ویدیویی یا ورزشی. وستفال گفت ، میناسیان به بدنامی دیگر قاتلان جمعی نیز جلب شد.

وستفال گفت ، یک نمونه از روش “عجیب و غریب” میناسیان وقتی مطرح شد که روانپزشک دیگری از وی سال کرد آیا در صورت مجاز بودن به بیرون از زندان آیا حمله را دوباره انجام می دهد؟

میناسیان طبق متن مصاحبه ای که در دادگاه قرائت شد ، گفت: “حدس می زنم که این کار را می کردم.” “من امیدوارم که بتوانم به رسمیت شناختن دیگری دست یابم یا واقعیتی وجود دارد که تعداد دیگری از قتلها وجود دارد.”

میناسیان به روانپزشک دیگر گفت که فقط در صورت حمله مجدد یک چیز را تغییر می دهد.

وی گفت: “من احتمالاً هنوز با این كار پیش می رفتم اما اطمینان داشتم كه به جای دستگیری می مردم.”

وستفال گفت که میناسیان “به وضوح ، صریح ، نادرستی کاری را که انجام می دهد بیان می کند” ، اما اقدامات او را به درستی درک نمی کند.

“فقط برای او مهم نیست زیرا او این را نمی فهمد ، یا بومی نمی بیند زیرا او واقعاً دارای نقص اساسی در رشد اجتماعی و نقص در درک همدلی از افراد دیگر است ، که عواقب واقعی انسانی وجود دارد ، عواقب انسانی قابل مقایسه با اعمال او ، “روانپزشک گفت.

وستفال ، متخصص اوتیسم ، گفت که توضیح خوبی از طرف میناسیان در مورد دلیل حمله وی وجود ندارد.

دادگاه قبلاً شنیده بود كه وستفال دریافت كه میناسیان روان پریش نیست اما یك طرز تفكر اوتیستیك دارد كه “به شدت شبیه روانی تحریف شده است”.