نوامبر 25, 2020

خبرگزاری تلگرام فارسی

سایت خبری تلگرام فارسی

جلوگیری از مصرف بیش از حد مواد افیونی کشنده یک چالش پیش رو است زیرا پناهگاه های تورنتو برای زمستان آماده می شوند

خواستار گسترش و بهبود خدمات تورنتو در داخل سیستم پناهگاه قبلاً تنگ شده برای جلوگیری از افزایش مهلک مصرف بیش از حد مواد افیونی است ، وضعیتی که به نظر می رسد زمستان امسال این شهر را تهدید می کند.

تورنتو 132 مرگ مشکوک به علت مصرف بیش از حد مواد افیونی را از اول آوریل تا 30 سپتامبر ثبت کرد ، تقریبا دو برابر میزان مرگ و میر ثبت شده در دو سال قبل.

از این مرگ ها ، 18 مورد در پناهگاه های اداره شده توسط شهر اتفاق افتاده است ، که خواستار اصلاحاتی برای جلوگیری از مرگ بیشتر افراد شده است زیرا انتظار می رود سیستم پناهگاه در ماه های آینده دست و پا کند.

راکسی دانیلسون ، پرستار خیابانی در مرکز شهر تورنتو گفت: “این ترسناک است.” “افراد بیشتری در حال مرگ هستند.”

دانیلسون گفت: همه گیری بیماری بحران مواد افیونی شهر را در چندین جبهه بدتر کرده است. وی توضیح داد ، خدمات کاهش آسیب و سایت های مصرف ایمن ساعت و ظرفیت آنها را کاهش داده است ، در حالی که افراد بیشتری به دلیل نابسامانی اقتصادی و سایر محدودیت ها ، بی خانمانی و انزوا را تجربه می کنند.

دانیلسون گفت ، کسانی که به پناهگاه مراجعه کرده اند از حمایت ناکافی برخوردار شده اند ، افزود که مردم بیش از حد “به تنهایی در دستشویی استفاده می کنند” و نه در یک محیط تحت نظارت با حضور کارکنان مراقبت های بهداشتی.

دانیلسون به سی بی سی تورنتو گفت: “خوب است که مراقبت های بهداشتی و خدمات کاهش آسیب بیشتری را در سیستم پناهگاه جاسازی کنیم.”

راکسی دانیلسون ، پرستار خیابانی تورنتو از شهر و استان می خواهد که مکان های مصرف ایمن را در پناهگاه ها معرفی کنند. (Nicholas Boisvert / CBC)

سایت های نظارت بر مصرف توسط دولت استان تنظیم می شوند. این شهر یک سایت مصرف امن در The Works را اداره می کند ، اما خدمات مشابه در پناهگاه ها در دسترس نیست.

تورنتو در هنگام شیوع همه گیر سیستم پناهگاه خود را به طور موقت گسترش داده و تقریباً 2300 تخت اضافی به آن افزوده است. بسیاری از آنها در هتل ها و هتل ها هستند ، که ممکن است در افزایش مرگ و میر بیش از حد استفاده شود.

در بیانیه ای ، این شهر گفت كه این فضاها “می تواند بیش از تنظیمات اجتماعات سنتی منزوی باشد. این می تواند مسائل مربوط به اعتیاد را تشدید كرده و منجر به افزایش بیش از حد مصرف شود.”

کاربران پناهگاه “فقط به مکانی امن برای خواب نیاز ندارند”

هیئت بهداشتی تورنتو روز دوشنبه اقدامات جدیدی را برای مقابله با بحران مواد افیونی اتخاذ کرد ، از جمله فراخوان “گسترش فوری” برنامه های پیشگیری از مصرف بیش از حد و کاهش آسیب موجود در پناهگاه ها.

رئیس هیئت بهداشت ، مشاور جو کریسی ، گفت که تعداد مرگ و میر ناشی از مواد افیونی در تورنتو می تواند زمستان امسال بدون بهبود خدمات بهداشتی و بودجه اضافی “سر به فلک بکشد”.

وی گفت: یک سیستم پناهگاه پیشرفته باید بخشی از هر استراتژی برای جلوگیری از مصرف بیش از حد مرگبار باشد.

کریسی گفت: “افراد در سیستم پناهگاه ما فقط به مکانی امن برای خواب احتیاج ندارند.” “آنها به حمایت های پیچیده مراقبت های بهداشتی نیاز دارند و این اکنون فوری است.”

کرسی به سرمایه گذاری 7.7 میلیون دلاری که این شهر برای گسترش خدمات کاهش آسیب در پناهگاه ها در طی شیوع بیماری انجام داده اشاره کرد ، اما گفت که این استان باید با بودجه اضافی و تغییرات نظارتی وارد عمل شود.

وی دولت فورد را به “رد ایدئولوژیك توصیه های بهداشت عمومی” در مدیریت بحران مواد افیونی متهم كرد.

دکتر آیلین دو ویلا ، پزشک بهداشت تورنتو ، توصیه های مشابهی را برای تغییرات استانی ارائه داده است. وی در گزارشی در این ماه گفت که این استان باید یک گروه ویژه مصرف بیش از حد اورژانسی را تشکیل دهد و خدمات نظارت بر مصرف را گسترش دهد.

انتاریو 3.8 میلیارد دلار در زمینه بهداشت روان ، برنامه های اعتیاد سرمایه گذاری می کند

در یک نامه الکترونیکی به CBC تورنتو ، وزارت بهداشت انتاریو اعلام نکرد که تغییرات پیشنهادی تورنتو را برای تقویت خدمات در داخل سیستم پناهگاه شهر مورد بررسی قرار می دهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه نوشت: “ما می دانیم که تأثیرات شیوع COVID-19 برای بسیاری از مردم و خانواده ها در سراسر انتاریو چالش برانگیز بوده است ، به ویژه در میان کسانی که با سلامت روان و چالش های اعتیاد زندگی می کنند.”

این استان درعوض برنامه “نقشه راه سلامتی” خود را که یک تعهد 10 ساله 3.8 میلیارد دلاری برای بهبود برنامه های بهداشت روان و اعتیاد انتاریو است برجسته کرد. این طرح قبل از موج اول همه گیری معرفی شد.

دولت انتاریو گفت که بودجه 21 سایت نظارت بر مصرف مجاز به فعالیت در سراسر استان را ادامه خواهد داد.

دانیلسون ، پرستار خیابانی ، گفت که راه حل هایی که از مرگ بیش از حد در دوزهای بیشتر جلوگیری می کند ، روشن و شناخته شده است ، اما او نگران است که در نهایت بی عملی دولت غلبه کند.

وی گفت: “من از نظر سیاسی شک دارم که همه چیز تغییر خواهد کرد.”