افزایش هزینه های پلیس و بیمه، پراید تورنتو را وادار می کند تا کاهش جشنواره را در نظر بگیرد: برگزارکنندگان

افزایش هزینه های پلیس و بیمه، پراید تورنتو را وادار می کند تا کاهش جشنواره را در نظر بگیرد: برگزارکنندگان

رئیس پراید تورنتو می‌گوید این گروه ممکن است نیاز به کاهش برنامه‌های جشنواره امسال داشته باشد، زیرا تنها چند هفته قبل از این رویداد با افزایش هزینه‌های پلیس و بیمه دست‌وپنجه نرم می‌کند.

شروین مودست، مدیر اجرایی پراید گفت که این سازمان شاهد افزایش 300 درصدی در حق بیمه خود و جهش 150 درصدی به هزینه افسران وظیفه پلیس است. او می‌گوید ردپای این رویداد افزایش یافته است، اما نگرانی‌های ایمنی پیرامون جشنواره‌های عمومی بزرگ و جامعه 2SLGBTQI+ را به‌عنوان عوامل کمک‌کننده به این افزایش عنوان می‌کند.

Modeste گفت: «متاسفانه نفرت نسبت به جامعه 2SLGBTQl+ همیشه وجود داشته است. “اغلب مردم می گویند، می دانید، این در ایالات متحده اتفاق می افتد، قرار نیست به کانادا بیاید. متأسفانه، اینجاست.”

Modeste گفت که هزینه های بیمه برای گروه 60000 دلار برای سال 2022 بوده است اما نرخ آنها در سال جاری تا 278000 دلار است. پلیس تورنتو تخمین مشابهی معادل 62000 دلار برای افسران وظیفه در جشنواره سال گذشته ارائه کرد. امسال هزینه آن تا 168000 دلار است.

TPS در یک فاکتور می گوید که به 90 افسر نیاز دارد – از 78 نفر در سال قبل – برای تعداد کل 1400 ساعت کاری، در مقایسه با 500 ساعت سال قبل.

سازمان دهنده می گوید: «نرخ ها فقط مضحک هستند

Modeste در مورد هر دو افزایش گفت: “ما متوجه شدیم که این نرخ ها فقط مضحک هستند.” ما در حال حاضر در حال گفتگو با هر سه سطح دولتی برای کمک به جذب بخشی از این هزینه ها هستیم، زیرا به عنوان یک سازمان برای افزایش بیش از 300 درصدی بیمه و افزایش بیش از 150 درصدی افسران وظیفه حقوقی بودجه در نظر نگرفتیم.»

استفانی سایر، سخنگوی پلیس تورنتو، گفت که این سرویس به دلیل “افزایش قابل توجه ردپای رویداد و نه به دلیل خطرات امنیتی بالا” این افزایش را توصیه می کند.

او گفت که با یک مسیر طولانی رژه، ساعات طولانی تر جشنواره و یک باغ آبجوی جدید با ظرفیت 1000 نفر در این رویداد، خدمات احساس می کنند که این افزایش نیاز است. او افزود که در افزایش هزینه ها جهش هفت درصدی در نرخ ساعتی برای افسران انجام وظیفه تحت قرارداد جمعی آنها نقش دارد.

سایر در بیانیه ای گفت: «همانطور که هست، پلیس تورنتو اطلاعاتی در مورد افزایش تهدیدات امنیتی مربوط به جشنواره غرور دریافت نکرده است. “در نهایت، جشنواره امسال بزرگتر است و TPS برای اطمینان از ایمنی عمومی و حرکت ایمن عابران پیاده و ترافیک، افزایش آن را توصیه می کند.”

بیمه گر پراید تورنتو، BFL Canada، به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.

مودست گفت که اگر مذاکرات با سایر سطوح دولتی منجر به بودجه اضافی نشود، جشنواره باید کاهش یابد. او گفت که این بدان معناست که صدها هنرمند محلی که برای این رویداد استخدام می شوند، احتمالاً بیشترین کاهش هزینه را متحمل خواهند شد.

مودست گفت: “ما جشنواره ای داریم که کمتر از شش هفته دیگر باقی مانده است.” ما به پاسخ‌های مشخص نیاز داریم. باید بدانیم که دولت‌های ما در همه سطوح زندگی جامعه دگرباشان را جدی می‌گیرند.

در میان رویدادهای اخیر نرخ ها افزایش یافته است: استاد

استاد مهمان‌نوازی و مدیریت گردشگری دانشگاه متروپولیتن تورنتو، وین اسمیت، گفت که افزایش هزینه‌هایی که پراید تورنتو شاهد آن بوده است در سراسر آمریکای شمالی رخ می‌دهد. شرکت های بیمه از زمان تیراندازی گسترده در لاس وگاس در سال 2017 که در آن 60 نفر کشته و نزدیک به 500 نفر زخمی شدند، نرخ ها را برای جشنواره ها و رویدادهای عمومی افزایش داده اند.

او گفت: «این فقط پراید نیست. “رویدادهای اجتماعی زیادی وجود دارد که با این اتفاق روبرو می شوند. چند بازیگر بد هستند که جشن را برای همه خراب می کنند.”

شروین مودست، مدیر اجرایی پراید تورنتو می گوید که این گروه در حال بررسی کاهش برنامه های جشنواره است زیرا با افزایش هزینه های بیمه و امنیت دست و پنجه نرم می کند. (مایک کول/سی بی سی)

اما اسمیت گفت که رویدادهای پراید به‌ویژه به دلیل افزایش هزینه‌های مربوط به تهدیدات با مشکل مواجه هستند، به‌ویژه در ایالات متحده که در برخی موارد حتی نمی‌توانند برای برگزاری رویدادها بیمه دریافت کنند.

او گفت: «این واقعاً واقعاً ناراحت کننده است که این رویدادها مجازات می شوند زیرا برخی افراد نفرت دارند.

مودسته گفت پراید تورنتو تنها نیست که این بحران مالی را احساس می کند. او گفت که جشنواره ها و رویدادهای غرور در سراسر کانادا نیز به دلیل تهدیدات امنیتی با افزایش هزینه های مشابه روبرو هستند.

او گفت: “این یک آهنگ ثابت است که خوانده می شود و مردم مطمئن نیستند که بتوانند رویدادهایی داشته باشند.”

به دنبال حمایت از دولت ها هستند

سخنگوی وزیر امنیت عمومی فدرال گفت که دولت نگران افزایش نفرت ضد 2SLGBTQI+ و تأثیر بالقوه بر ایمنی در رویدادهای پراید است.

آدری شامپو در بیانیه ای گفت: “ما در مورد نیاز به افزایش امنیت شناسایی شده توسط سازمان های رویداد پراید و هزینه های مربوطه شنیده ایم.”

“دولت ما با Fierté Canada Pride (از جمله پراید تورنتو) درگیر شده است و به همکاری نزدیک با همه شرکا ادامه خواهد داد تا اطمینان حاصل شود که هر کسی که رویدادها و جشنواره های مرتبط با پراید را جشن می گیرد می تواند این کار را به طور ایمن و فراگیر انجام دهد.”

شهر تورنتو روز چهارشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که امسال بودجه‌ای برای پراید و همچنین بر اساس نیاز «منابع غیر نقدی» در اختیار پراید قرار داده است. شهر گفت که هیچ بودجه اضافی برای ارائه به جشنواره وجود ندارد.

در بیانیه شهر آمده است: «شهر به همکاری با تولیدکنندگان رویداد (مانند پراید) برای توصیه کارآمدی برنامه‌ریزی و کمک به کاهش هزینه خدمات در صورت امکان ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزیر گردشگری انتاریو گفت که دولت سالانه 550000 دلار به پراید تورنتو کمک می کند و این یکی از بزرگترین جشنواره های استان است.

آلن ساکاچ در بیانیه‌ای گفت: «ما به حمایت از جوامع LGBTQ+ در انتاریو، از جمله در کمک به رویدادهایی مانند پراید تورنتو، ادامه خواهیم داد تا آنها در بخش‌های گردشگری و فرهنگی انتاریو رشد کنند.»